Atuty oczyszczaczy powietrza

Mieszkańcy miast pomału przekonują się, jak ważna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wdychamy różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: roztocza, spaliny samochodów, pyłki kwiatów, sadzę czy wirusy i bakterie. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w biurze lub mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów wyeliminują?

Aktualnie najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi, jak i kurzami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza ocenia się określając minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Oczyszczacze o najwyższej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże 100% zanieczyszczeń o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która umożliwia najwyższy stopień filtracji. Zatrzymują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co eliminuje sadzę, pyły zawieszone PM10 i PM2.5 czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i w mgnieniu oka usuwa również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich konstrukcja, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są łatwe w użyciu i energooszczędne.