Wyprawy górskie – przygoda pełną emocji

Szukasz więcej informacji o wyprawach? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj tutaj

Szereg osób wykorzystuje swój czas wędrując po górach. Zazwyczaj rozpoczynają od wędrówki po polskich Tartach, z czasem jednak już im to nie wystarcza. Poszukują nowych wyzwań – ich marzeniem są wycieczki w coraz wyższe góry. Prostota przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju rejonach stają się aktualnie możliwe.

Wyprawy górskie – o czym pamiętać, szykując się do wyprawy?

Aktualnie przed zwolennikami górskich wędrówek otworem stoją tak Alpy (z ich najwyższym szczytem Mount Blanc) czy polskie oraz słowackie Tatry, ale także najwyższe szczyty Azji, Afryki oraz Meksyku. Z całą pewnością dużym udogodnieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych organizujących wyprawy na Kazbek czy Elbrus. Oczywiście pomoc agencji mnóstwo usprawnia, ale jej pracownicy nie wejdą na szczyty za nas. Wymagana jest wysoka kondycja, która pomoże nam znieść długą wyprawę z naprawdę masywnym, mającym nawet 15 kilogramów plecakiem z właściwym wyposażeniem i dostosowaną do warunków górskich odzieżą.

Wyprawy górskie – jakie wymagania stawia się uczestnikom?

Od wszystkich, którzy decydują się wziąć udział we wspinaczce górskiej – na bazę pod Annapurną, Elbrus, Pik Leninalub Mount Everest – wymaga się określonego doświadczenia w podobnych do takich wyprawach, gdyż im wyżej będziemy się wspinać, tym większe zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej. Zdolność korzystania z czekanu czy poruszania się w zespole, którego członkowie nawzajem się asekurują liną – to warunki, które należy koniecznie spełnić. Nie można zapomnieć również, że trekking wysokogórski to wędrówka zespołowa. Znaczenie ma więc zdolność pracy w grupie. Podczas wyprawy w góry konieczne jest pełne dostosowanie się do poleceń, które wydawane są przez prowadzącego grupę.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]