Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą wycieczki na Kilimandżaro? Nie wahaj się! Skieruj się na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to marzenie licznych globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyjazdy. Silnych przeżyć niewątpliwie zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem Afryki – osiąga prawie 6000 m nad poziomem morza. Globtroterów zachęcają przede wszystkim kurczące się już lodowce, malownicze widoki, jak również sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu. Masyw tworzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wyprawa na ten afrykański szczyt wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko wystąpienia choroby wysokościowej, a zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na wierzchołek masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na marsz przez około 8 do 9 godzin dziennie.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą zaleca się także wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – zastosowanie preparatów odpędzających owady oraz korzystanie z okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A w jaki sposób uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]