Trekkingi w górach – oferta dla doświadczonych entuzjastów gór

Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą wypraw trekkingowych dla początkujących? Nie wahaj się! Wejdź na www.exploruj.pl.

Wypady w góry przybierają rozmaite formy. Od spokojnych przechadzek po prostych szlakach w bezpośrednim otoczeniu schronisk turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Aby podjąć się trekkingach, niezbędne jest doświadczenie w przemieszczaniu się po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, a także umiejętność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego oraz turystycznego. Jakkolwiek w zamian za nieraz gigantyczny nakład pracy dostajemy możliwość kontaktu z dziewiczą naturą i delektowania się niesamowitymi widokami.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swojego doświadczenia

Stopień trudności jest uzależniony od terenów, przez które prowadzą trekkingi. Specjaliści wyróżniają trzy poziomy trudności wypraw w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do zwiększonej aktywności. Następny poziom trudności wymaga dobrej sprawności i co najmniej minimalnego doświadczenia w górach – np. w Karpatach. Ostatni stopień to wyprawy dla uczestników ze znakomitą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w czasie długiej wyprawy.

Trekkingi – Karpaty i Himalaje

Trekkingi można praktykować w każdych łańcuchach górskich. W naszym kraju miłośnicy tego rodzaju aktywności najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeśli natomiast idzie o pozostałe pasma na kontynencie europejskim, największym powodzeniem cieszą się wschodnia część Karpat, Alpy, leżące na granicy z Azją Kaukaz i Ural, a także Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej wprawne w trekkingu jednostki mogą natomiast sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]