Trekkingi w Dolomitach dla miłośników aktywnego wypoczynku

Co powinieneś wiedzieć o Dolomity trekking?

Pasjonaci aktywnego wypoczynku z pewnością przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które zlokalizowane są w Bieszczadach, w Karkonoszach i w Tatrach. Nie ulega wątpliwości, iż są one oszałamiające, lecz osoby, które chętnie uprawiają ten rodzaj aktywności z czasem pragną przeżyć powtórnie ekscytację płynącą z wypraw po nieznanym sobie zakątku świata. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w polskich górach, gdy można podziwiać fenomenalne widoki we włoskich Dolomitach?

Alpejskie Dolomity – wyznaczono w nich także bezpieczne szlaki krajobrazowe

Dolomity, a więc masyw górski położony w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się sporą liczbą baszt skalnych, turni i ostrych grani, które w ciągu dnia padającego na nie światła słonecznego zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najurokliwszych pasm górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nic więc dziwnego, że w pierwszej dekadzie XXI wieku trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w tym paśmie górskim występują liczne urwiska, nadzwyczaj strome stoki i kilkudziesięciometrowe pionowe skalne ściany, wyznaczono w nich również wiele łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Averau i szczyty Tre Cime – co można podziwiać na trekkingu we włoskich Dolomitach?

Początkujących zapaleńców trekkingu bez wątpienia urzeknie przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po szlakach, które są zaopatrzone w liny zabezpieczające. Harmonogram wycieczek tego rodzaju jest tak skonstruowany, żeby ich uczestnicy przeszli szkolenie z podstaw asekuracji oraz sposobów poruszania się po takiej trasie. Obeznani z górami i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów bardzo trudna, ale jej uczestnicy niewątpliwie zapamiętają ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimowe miesiące, poruszając się po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można podziwiać m.in. widoki na grupę Tre Cime i Tofany.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]