Rafting na Dunajcu – bardziej emocjonujący niż kajaki

Relaks na rzekach kojarzy nam się przede wszystkim ze spływami kajakowymi. To rozrywka i sposób podróżowania, który jest w Polsce popularny od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnich latach doczekał się jednakże poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, czyli spływach wieloosobowymi pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większych wrażeń niż pływanie, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się krajobrazami nieosiągalnymi dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – dla kogo?

Osoby wybierające rafting po Dunajcu nie muszą posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie aczkolwiek umiejętność pływania i obsługi wioseł, zyskana na przykład w kanadyjce albo kajaku. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być co najmniej w dobrej formie i powinni cenić sobie aktywne, także nieco ekstremalne metody odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują jednak cudowne widoki. Spływ Dunajcem to świetna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej przyciągających krajobrazowo rejonów naszego kraju, a nawet całej Europy. Rafting na Dunajcu to również znakomita alternatywa dla miłośników mocnych wrażeń, ponieważ trasa obfitująca w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.