Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Tu znajdziesz aktualną ofertę wycieczki w Himalaje.

Łańcuch Himalajów razem z położonym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Wpływ na to ma sporo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy napomknąć też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie Himalaje są polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się także pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie planuj go samodzielnie

Na początku warto podkreślić, że jeśli idzie o trekking, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany szczyt. Trudności sprawia także samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów lotniczych oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w te okolice. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co sprawi, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny nawet dla osób, które nie mają doświadczenia w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z jasnych względów osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, iż te masywy leżą poza ich zasięgiem, bo często organizowane są trekkingi w pobliżu takich szczytów jak Manaslu, Everest czy Annapurna. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia swoich słabości, ale też możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu Nepalczyków i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak na przykład lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]