korty tenisowe Kraków

Kilka słów o kortach tenisowych

Najbardziej popularne korty tenisowe to hale zadaszone, wyposażone w sztuczne źródło światła oraz całkowicie nowoczesne. Miejsce takie musi gwarantować że zawodnicy nie nabawią się ryzykownych obrażeń, na które wyjątkowo narażone są stawy i barki. Najlepiej więc udawać się na hale o powierzchni miękkiej, co jest polecane szczególnie dla tenisowych debiutantów. Tenis na bardziej wymagającej nawierzchni możemy wypróbować, gdy zdobędziemy lepsze kompetencje.

Jakość kortów tenisowych ma wpływ na bezpieczeństwo użytkowników

Korty tenisowe są wspaniałą okazją do spędzenia wolnego dnia w czynny sposób. Uprawianie sportu niebywale wpływa na odporność organizmu, aczkolwiek trzeba zwrócić uwagę na to, że czas spędzony na korcie to aktywność wymagająca dużej siły, precyzji i talentu. Pierwsze treningi na korcie mogą być trudne, ale z pomocą doświadczonego szkoleniowca z łatwością wdrożymy się w arkana tenisa ziemnego. Uczestnicząc w zmaganiach na wygodnych kortach tenisowych, zlikwidujemy ryzyko pojawienia się stłuczeń. Możemy również uprawiać sport na halach zamkniętych, które przy polskich warunkach klimatycznych są niezbędne.

Korzystanie z kortów tenisowych nie musi być kosztowne

Dyscyplina ta od lat uchodzi za bardzo snobistyczny. Pamiętajmy, że istnieje wariant użyczenia niezbędnych rakiet, szczególnie, że sport ten nie należy oczywiście do najtańszych. Zatem jeśli myślimy o tym, żeby grać tylko amatorsko decydujmy się na takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia sprzętu tenisowego dobrej jakości.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]