Raport danych pozafinansowych – jak powstaje?

Odszukaj profesjonalistów, którzy sporządzą raport danych pozafinansowych.

Raporty danych pozafinansowych są coraz chętniej publikowane przez różne przedsiębiorstwa. Na ich stworzenie najczęściej stawiają wiodące korporacje – państwowe koncerny oraz międzynarodowe firmy, lecz spotyka się je też w nieco pomniejszych spółkach. Najpopularniejszym rodzajem raportu danych pozafinansowych okazuje się CSR, a więc raport odpowiedzialności socjalnej. Z informacji, które są w nim zawarte można wyczytać przykładowo jak rozkładają się proporcje kobiet i mężczyzn na kluczowych stanowiskach decyzyjnych, jak istotna jest dla firmy troska o przyrodę i w jakie akcje społeczne się angażuje. Czemu zatem warto przygotować raport danych pozafinansowych? O jakich rzeczach wiedzieć przy jego publikacji, aby przyniósł oczekiwane rezultaty?

Czemu opłaca się opracować raport danych pozafinansowych

Na raport danych pozafinansowych dobrze zdecydować się zwłaszcza z uwagi na wizerunek firmy. Publikując raport CSR kreujemy wizerunek firmy zaangażowanej, zaś to ma wpływ zarówno na wzrost ilości klientów, jak i brak trudności z przyznaniem późniejszych pożyczek. Raport danych pozafinansowych oprócz tego umożliwia zbudowanie związków z lokalnymi organizacjami oraz władzami, a to będzie bardzo ważne dla wszystkich marek – zarówno lokalnych przedsiębiorstw, jak i międzynarodowych holdingów.

Skuteczny raport danych pozafinansowych

Stworzenie raportu danych pozafinansowych da spodziewane rezultaty tylko wtedy, gdy jego dane opublikujemy w przystępnej wizualnie formie. Dlatego po opracowaniu danych, dobrze zlecić złożenie raportu sprawdzonej agencji graficznej. Tym sposobem potencjalni kontrahenci szybko wyszukają wszystkie informacje, co w dużym stopniu wpływa na ich zdanie o firmie. Pamiętajmy także, iż raport danych pozafinansowych będzie częścią strategii formowania wizerunku marki – musi zatem być podobny do wydawanych przez nią pozycji reklamowych.

Nasz adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]