Gadżety i odzież reklamowa mogą być ekologiczne!

W przeciągu ostatnich lat temat ochrony środowiska przeobraził się w jednym z najpoważniejszych problemów, roztrząsanych na forum międzynarodowym. Potrzeba korekty naszych przyzwyczajeń związanych z odpowiedzialnym wykorzystaniem zasobów Ziemi, powoli przenika do każdej dziedziny życia, również do świata reklamy. Teraz zarówno drobne firmy, jak i ogromne koncerny, aspirują do tego, aby być eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę środowiska mogą one pokazać klientom w przeróżny sposób, także poprzez wykorzystanie w akcjach marketingowych ekologicznych gadżetów.

Z czego wytwarzane są eko gadżety reklamowe?

Ekologiczne gadżety to produkty promocyjne, ale wykonane z surowców przetworzonych bądź łatwo degradowalnych. Są to także gadżety z naturalnych tkanin, które są przydatne i których obdarowany nimi klient nie pozbędzie się zbyt szybko. Powoduje to, że ich użycie w niewielkim stopniu wpływa na zaśmiecanie otoczenia. Do grupy ekologicznych gadżetów promocyjnych kwalifikuje się też te produkty, które wykonano z PP, innymi słowy z polipropylenu. Mimo, że to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, a kiedy już nie jest to możliwe, w trakcie jego rozkładu nie są wydzielane szkodliwe gazy.

Ekologiczne gadżety reklamowe – t-shirty i kosmetyczki

Można przypuszczać, iż w asortymencie hurtowni z rzadka natrafia się obszerny katalog ekologicznych gadżetów. To założenie jest mylne. Już sama oferta odzieży promocyjnej jest gigantyczna – można zlecić nadruki na koszulkach z bawełny, w różnych krojach (męskich, damskich oraz dziecięcych), jak również w licznych barwach. Grafiki reklamowe umieszczane są na bawełnianych oraz płóciennych torbach, dostępnych w formie tradycyjnych toreb na ramię, ale również np. plecaków-worków. Inne rozchwytywane gadżety tego rodzaju to oczywiście długopisy, które mogą być wykonane ze zrolowanego papieru bądź z bambusa, eko puszki z biodegradowalnych polimerów, saszetki, a także papierowe pojemniki na napoje.