Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej – ucz się od profesjonalistów

Szczegółowe informacje w temacie kursu zimowej turystyki wysokogórskiej. Przekonaj się!

Góry są wspaniałe, a jednocześnie niebezpieczne. Właściwie co kilka tygodni, a w szczególności w okresie, kiedy urlopowicze tysiącami zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w okolicy słynnych szczytów, docierają do nas informacje o kolejnych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez należytego przeszkolenia porwali się na wyprawę trasą powyżej ich umiejętności. Stąd miłośnikom gór pragnącym nauczyć się poruszać po nich bez ryzyka polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs turystyki wysokogórskiej – nauka w plenerze w niedużych grupach

Najlepszą drogą, aby nabyć istotną wiedzę jest odbycie wieloaspektowego szkolenia pod okiem specjalistów z każdego z najważniejszych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, a więc instruktorów wspinaczki, przewodników górskich oraz ratowników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi poprawnego posługiwania się czekanem, poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, przyswoją sobie zasady asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej uczy uczestników podstaw survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które okazują się niezbędne w czasie przeróżnych niebezpiecznych wypadków. Kurs omawia dodatkowo zasady poprawnego zachowania się podczas lawiny.

Szkolenia górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które posiada wieloletnią praktykę jako organizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Kursy odbywają się na łonie natury (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w niewielkich grupach, które na ogół mają nie więcej niż sześć osób. Skutkiem tego przyswajanie wiedzy toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia dostatecznie dużo uwagi i czasu, by mogli oni sprawnie opanować podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się w górach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]