Skitury w Alpach – co oferują organizatorzy wypraw trekkingowych?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o wycieczce w Alpy? Świetnie trafiłeś! Zajrzyj na https://bit.ly/3auqzbu.

Polscy pasjonaci gór, którzy poznali już na wskroś wszystkie marszruty w w Sudetach, w Karpatach czy w Górach Świętokrzyskich, ostatecznie zaczynają szukać nowych wrażeń i przeglądają oferty wypraw w inne góry Europy. Szereg z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem oraz trekkingiem wysokogórskim.

Przepiękne szczyty Alp – marzenie wspinaczy z całego świata

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoim obszarem kilka krajów, między innymi Słowenię, Włochy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy wierzchołek górski Europy, a więc Mont Blanc, znany również jako Dach Europy (ma on 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne zjawiskowe szczyty, o pokonaniu których marzą alpiniści z całego świata, to np. Täschhorn – 4491 m n.p.m. , Liskamm – 4527 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne ważne dla alpinizmu wierzchołki, jak Eiger oraz Piz Badile. Alpy dzielą się na wysokie Alpy Zachodnie oraz niskie Alpy Wschodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz bezpiecznie podnosić swoje kwalifikacje

Jakie wycieczki w Alpy przygotowują rodzimi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest dużo interesujących ofert przeznaczonych dla miłośników gór o rozmaitym szczeblu doświadczenia. Osoby, które nie miały wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyły już odpowiednie umiejętności narciarskie i utrzymują dobrą kondycję fizyczną, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wycieczki na via ferraty w Austrii połączone z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, którym zależy głównie na części szkoleniowej, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu opanowanie podstaw bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Największą zaletą takich wycieczek jest to, że odbywają się w małych, zazwyczaj kilkuosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z najlepszymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się zachwycającym przeżyciem, niosącym radość z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]