Ciekawe zajęcia dla maluchów – kurs gotowania dla dzieci

Jesteś zainteresowany korzystną ofertą warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków? Nie czekaj! Zajrzyj na warsztatqulinarny.pl

Dzieci kochają uczestniczyć w kuchni – przystrajać ciastka bądź podawać i wybierać składniki. Chcesz podsycić zapał kulinarny swojego malucha? Zapisz je na warsztaty kulinarne dla dzieci. Z tego wpisu dowiesz się, jak wyglądają takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci są skierowane do pociech w wieku od 6-10 lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko nabywają przydatne umiejętności, ale także uczą się samodzielności i kształtują swoją kreatywność. A po prostu świetnie się bawią. Łączenie niecodziennych smaków, opanowywanie smacznych przepisów i wybieranie i mieszanie ingredientów – to wszystko sprawia, że maluchy chętnie eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci zapoznają się również z regułami, jakie stosuje się w kuchni, co pozytywnie podnosi ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą też brać udział rodzice, w związku z tym jest to znakomita okazja do spędzenia czasu wspólnie z dzieckiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a potem degustować to, co ugotowały.

Warsztaty kulinarne dla dzieci z doświadczonym szefem kuchni

Zajęcia trwają trzy godziny zegarowe i organizowane są w Krakowie. W czasie kursu dzieci przyrządzają deser i danie główne. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały włoskiej kuchni – spróbować swoich sił w pieczeniu przystrojonej świeżymi składnikami, aromatycznej tradycyjnej pizzy, ewentualnie przygotować apetyczny makaron na słono bądź słodko. W trakcie kursu dzieci przygotowują także przepyszną deser – mus z kruchym ciastem i polewą owocową. Lekcja poprzez zabawę to znakomity sposób na spędzenie wolnego czasu, a samodzielne szykowanie ulubionych posiłków daje dzieciakom dużo szczęścia. Nawet bardzo przekorny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się dekorowaniu deseru bądź przyrządzaniu smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są prowadzone przez profesjonalnego szefa kuchni, który ma wieloletnią praktykę oraz doskonały kontakt z maluchami.

Nasz adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]