Chcesz nauczyć się malarstwa cyfrowego? Postaw na kurs digital painting

Nie czekaj! Wybierz aktualną ofertę kursu Adobe Photoshop w rozsądnej cenie.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX w. stara się podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malowania tradycyjnymi metodami obecnie nie jest już wystarczająca, aby zdobyć pracę w branży gamingowej bądź filmowej, bowiem te sektory rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci korzystają głównie z profesjonalnego oprogramowania. Wiedząc o tym wiele początkujących osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po znane programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Z jakiego narzędzia do malarstwa komputerowego korzystają twórcy

Jest sporo programów używanych do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Adobe Photoshop, który pomimo że powstał jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, błyskawicznie stał się ulubionym softwarem artystów i game developerów. W wyniku sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak między innymi Krita, GIMP czy Affinity Photo, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można stworzyć prace niewiele różniące się od malunków wykonanych gwaszem, farbami olejnymi lub akwarelami. Digital painting daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość korygowania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie wyczerpują!

Kurs malarstwa cyfrowego online to więcej niż tylko nauka podstaw działania oprogramowania

W praktyce uczenie się malarstwa cyfrowego toczy się w porównywalny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednakże aby stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać ważne triki używania pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, zalecamy wziąć udział w kursie prowadzonym przez kompetentnego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Spektrum zagadnień jakie wyjaśniają takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż tylko podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]