W jakich sytuacjach pomoże terapia małżeńska?

Jeśli pilnie szukasz specjalistów biegłych w zakresie terapii małżeńskiej UK, zajrzyj na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/

Każda para może popaść w różnorodne kryzysy. Całe szczęście dzisiaj można sobie z nimi radzić bardzo sprawnie. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego oraz wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – kiedy pomaga?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z najróżniejszymi problemami. Terapeuta pomaga pokonać kryzysy powiązane ze zdradą jednego z małżonków, jak również pomoże w przypadku nałogów, jednak w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog okaże się być wsparciem w okresie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest przydatny w sytuacji, kiedy pomiędzy małżonkami rodzą się konflikty, których nie umieją przezwyciężyć sami. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomoże także pokonać problemy oraz zacieśnić partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między partnerami – dzięku temu ich związek rozwija się, a nie stoi w miejscu. Terapeuta pomaga zrozumieć partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania i potrzeby. Uczy on, że związek to nie wyłącznie branie, ale przede wszystkim oferowanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest odkrycie przyczyn , które leżą u podłoża małżeńskich trudności. Pary, które odbyły terapię małżeńską zdobyły wiedzę niezbędną do tego, żeby efektywnie radzić sobie z problemami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na terenie Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy sprawiła, że aktualnie bez trudu można znaleźć polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia proces terapii i podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na usługi specjalisty. Również na emigracji opłaca się powalczyć o własne małżeństwo, które bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna borykać się z przeróżnymi problemami. Należy wiedzieć, że terapia to nie wstyd, a z jej pomocą związek może wejść na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Nasz adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339