Przenośne i stacjonarne aparaty do ultradźwięków

Znajdź aparat do terapii ultradźwiękowej

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny, gdyż poprawnie aplikowane ultradźwięki bardzo pozytywnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dzięki temu masaż ultradźwiękami stosuje się do redukowania napięcia mięśniowego, usprawnienia przepływu limfy i łagodzenia bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko wieku, bazuje na 2 typach efektów: termicznych i atermicznych. Te pierwsze polegają przede wszystkim na nagrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – ścięgien, wiązadeł, blizn oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają zbawienne oddziaływanie na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparaty do ultradźwięków – stacjonarne lub przenośne?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie świetnym wyborem kierowaną do fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów względnie podejmujących ich w kilku placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje znaczną ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia – najlepszym rozwiązaniem będzie wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]