Najlepsze metody wybielania zębów

Mocne i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety mnóstwo negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że staje się ono żółte. Nie zawsze systematyczne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Jakie metody wybielania są najbardziej efektywne?

Wybielanie zębów – przywróć wspaniały uśmiech

Czyszczenie zębów po jedzeniu i piciu pomaga zachować mocne szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasze zęby przestają wyglądać ładnie. Domowe sposoby wybielające (paski, nakładki, żele), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najbardziej popularne? Lekarze szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje zauważalne efekty już po 3 sesjach. Wybielanie lampą jest zupełnie bezbolesne i bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – zalecenia po naświetlaniu

Jak przebiega wybielanie zębów metodą BEYOND? Najpierw trzeba zobaczyć czy w uzębieniu nie ma ubytków. W dalszej kolejności za pomocą specjalnego wzornika określa się barwę zębów przed naświetlaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, stomatolog przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Ważne jest też precyzyjne dobranie odczynu żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Metoda BEYOND rozjaśnia zęby nawet o piętnaście odcieni, efekty są więc spektakularne i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu należy unikać czerwonego wina, czarnej herbaty przez przynajmniej tydzień. Znakomite rezultaty daje również wybielanie zębów za pomocą lampy LED.