Na czym polega leczenie AMD?

Szukasz informacji o laserze 2RT Kraków? Dobrze trafiłeś!

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to choroba wzroku, która dotyka starszych ludzi i zdecydowanie pogarsza jakość widzenia. Obecnie specjalistyczne kliniki świadczą pomoc w leczeniu tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest środkiem umożliwiającym powrót do dawnej sprawności.

Leczenie AMD – czy jest dostępne?

Plamka żółta to element siatkówki gałki ocznej charakteryzujący się największym skupiskiem światłoczułych czopków – to dzięki niej widzimy wyraźnie. Zwyrodnienie plamki żółtej jest wadą, która przejawia się poprzez pogorszenie ostrości wzroku oraz deformację obrazu. Odróżniamy postać suchą i mokrą tej choroby. Starcze zwyrodnienie plamki żółtej dotyka przeważnie osoby po 50. roku życia, ale zespół przyczyn wady nie został jeszcze w pełni rozpoznany. Przypuszcza się jednak, że przyczyną zwyrodnienia plamki żółtej może być niezdrowy tryb życia – m. in. nadwaga, długotrwała ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe lub palenie tytoniu. Wpływ mogą mieć też uwarunkowania genetyczne, a także różne schorzenia współistniejące, takie jak cukrzyca lub hipertonia. Współczesna medycyna opracowała szczęśliwie skuteczne techniki leczące tę dolegliwość. Leczenie AMD jest wykonywane z użyciem wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera 3 generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Zabieg laserem 2RT – jak wygląda?

Laser wpływa na zmienione komórki gałki ocznej i jednocześnie nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Metoda leczenia nie jest obarczona ryzykiem co sprawia, iż może być przeprowadzana u różnych grup chorych narażonych na uszkodzenie bądź potencjalną utratę wzroku. Technika laserowa pobudza komórki do odbudowania się i hamuje trwające procesy zwyrodnieniowe. Terapia 2RT poprawia metabolizm siatkówki oraz jakość widzenia. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – w czasie zabiegu chory nie odczuwa bólu. Zabieg trwa zaledwie kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu oko znieczulane jest miejscowo.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]