Laserowa korekcja wzroku – zabieg poprawiający komfort życia

Tutaj otrzymasz szczegółowe informacje o korekcie laserowej wzroku Kraków.

Wygoda na co dzień, dostęp do przeróżnych zawodów czy możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych – to zaledwie niektóre z powodów, które nakłaniają nas do wykonania laserowej korekty wzroku. Popularność tej metody w ostatnich latach stale rośnie, na co wpływ ma zapewne coraz bardziej doskonała technologia (i będąca jej skutkiem obniżka cen leczenia) oraz nadzwyczaj niskie niebezpieczeństwo ewentualnych powikłań. Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Wiele badań udowadnia wszak, że nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, bo stanowią czwartą (tuż po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci mieszkaniec Europy.

Korekcja laserowa wzroku – na czym polega?

Laserowa korekta wzroku korzysta z technologii formowania rogówki przy użyciu skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się wspaniałe rezultaty. Redukując jej obwód oraz podnosząc środek, można natomiast wyeliminować problem hyperopii. W dzisiejszych czasach bardzo popularnym rodzajem lasera stosowanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, wydzielający krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to dokonanie precyzyjnego formowania, a zarazem zmniejsza niebezpieczeństwo naruszenia zdrowych części rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad widzenia przemawia niemało czynników. Kluczowe to przede wszystkim precyzja, mała inwazyjność, efektywność, a także niskie zagrożenie powikłań. Wypada wspomnieć też o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Zanim zdecydujemy poddać się zabiegowi, trzeba mieć świadomość tego, że w poniektórych sytuacjach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najpoważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy przede wszystkim schorzenia oczu jak np. zaćma, nieukończony 21 roku życia, karmienie piersią i ciążę, choroby autoimmunologiczne, infekcje wirusowe czy posiadanie rozrusznika serca.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]