Znaki BHP – zadbaj o bezpieczeństwo pracowników

Jeśli chcesz zamówić znaki BHP, koniecznie sprawdź https://www.poniedzialek.pl/znak-BHP-tablice-naklejki.

W Polsce obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że prawdopodobieństwo najróżniejszych zagrożeń staje się marginalne. Dzisiaj przepisy BHP nakładają wymóg właściwego oznaczania budynków. Tak więc dbałość o prawidłowy montaż znaków BHP jest aktualnie bardzo ważna. W jakich sytuacjach stosuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę mają do spełnienia?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszczane są na przeróżnych budynkach. Chodzi między innymi o hale produkcyjne, kompleksy biurowe, jak także przedszkola czy szpitale, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to chociażby oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące zasad postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zaliczane są też instrukcje mówiące zasadach postępowania z odpadami o charakterze medycznym, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Z pewnością nie znajdziemy osoby, którą trzeba przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma poprawne opisanie trasy do ewakuacji. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też dostrzec na najróżniejszych mechanizmach, które awaria wykluczyła z użytkowania – dotyczy to przykładowo wind. Znaki BHP powszechnie stosowane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas najczęściej znaki mające charakter ostrzegawczy , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wykonuje?

Wykorzystywane obecnie znaki BHP są zawsze wytwarzane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokogatunkowe PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie stracą one swojego doskonałego wyglądu i – co najważniejsze – można będzie zobaczyć ich treść. W wielu wypadkach powlekane są także warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one zauważalne nawet przy złym oświetleniu. Montaż znaków BHP jest nieskomplikowany każdy.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]