Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Tutaj znajdziesz mystic topaz

Niepowtarzalny wygląd oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od lat szczycącego się dużym zainteresowaniem miłośników biżuterii. Mimo że z pozoru nietrudno pomylić się, że to odmienny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości normalnym topazem. Jego oryginalne właściwości są skutkiem specjalnej technologii wyrobu – naturalny topaz jest podczas niej poddawany działaniu gorąca i powlekany niezauważalną warstwą metalu szlachetnego. Właśnie z tego względu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego barwę?

Barwy, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od metalu, jakim jest pokryty. Szczególnie często spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia zaś, iż kamień przybiera purpurowy kolor, błękitny zaś jest efektem rozgrzania kamienia bez żadnych domieszek. Doskonałe skutki daje wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Ameryce Południowej czy na Syberii.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak w poprzednim fragmencie napisaliśmy, niepowtarzalne cechy topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie używają go więc do produkcji naszyjników, kolczyków czy pozostałych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona częściej niż jedynie do wieczorowych strojów – świetnie wygląda również na co dzień. Nie bez znaczenia jest również mnogość barw, dzięki której łatwiej możemy wybrać biżuterię do danej kreacji.