Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

Potrzebujesz cyrkonii? Powinieneś odwiedzić tę stronę

Podczas dzieła zdobienia biżuterii powszechnie wykorzystywane są niemal wszystkie rodzaje kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania nadaje biżuterii indywidualnego wyglądu, są jednym z podstawowych czynników wpływających na cenę opracowywanego dzieła. Konsekwencją tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pozwolić sobie na prawdziwe klejnoty w swoim zbiorze. Znaleziono naturalnie też rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich wykorzystanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie produkowane kamienie jubilerskie, nie występujące naturalnie. Z powodu podobnych właściwości oraz wyglądu jest prawie najlepszą alternatywą dla diamentów. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające niestandardowe substancje mogą przybierać wszystkie kolory lub nawet zmieniać się dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione właściwości estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Medycyna i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach stosuje się cyrkonie?

Jako, że cyrkonie na dobre osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one oczywiście też inne zastosowania. Przykładowo, wykorzystuje się je w celach medycznych (jako tymczasowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle czy też do określania pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, dzięki swoim właściwościom wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich misjach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, możemy zamówić ją na przykład przez internet.