Naszyjniki z kamieniami – noszone od wieków

Zobacz, gdzie nabyć naszyjniki z kamieniami

Znajdziemy wśród nich naturalne kamienie i ich sztuczne zamienniki. Potrafią przybierać rozmaite barwy – od brązu, przez róż, aż po błękit. Jedne najlepiej zakładać do wieczorowych kreacji, inne świetnie będą wyglądały codziennie. Naszyjniki z kamieniami od wieków cieszą się wielkim uznaniem– inne są realia oraz trendy, ale nadal je często zakładamy, zaś wiele z nich jest bezcennymi rodzinnymi pamiątkami. Dobrze więc powiedzieć parę słów o tym, jak wybierać naszyjniki z kamieniami i jak później się o nie troszczyć, by posłużyły wystarczająco długo.

Różnorodność naszyjników z kamieniami

Różnorodność minerałów stosowanych do wyrobu naszyjników jest wielka – obok topazów, szafiru czy szmaragdu, znajdziemy wśród nich też materiały wytwarzane sztucznie. Najpopularniejsze to bez wątpienia cyrkonie a także kryształki Swarovskiego, które są dość niedrogie, a przy tym naszyjniki z kamieniami syntetycznymi doskonale prezentują się przy kreacjach tak codziennych, jak i eleganckich.

Naszyjniki z kamieniami – tego się wystrzegaj

Kamienie szlachetne są zwykle bardzo podatne na uszkodzenia – przy złym użytkowaniu niełatwo zatem je zepsuć. W jaki sposób temu zapobiec? Przede wszystkim – zdejmując je za każdym razem, gdy zachodzi prawdopodobieństwo ich uszkodzenia – w czasie mycia, przy porządkach czy pracach ręcznych. Wystrzegajmy się również noszenia kilku naszyjników z kamieniami na raz – mogą się uderzały i tym samym rysować.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]