Kolczyki z kamieniami na każdą kieszeń

Dowiedz się więcej o kolczykach z kamieniami na www.bizutik.pl.

Mimo, że biżuteria może obyć się bez kamieni szlachetnych, to ciężko stworzyć bez nich eleganckie kolczyki czy wisiorki. Kamienie mogą zupełnie odmienić wygląd ozdób – inny styl mają bowiem kolczyki z kryształami, inny zaś te ozdobione bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się największą popularnością? Jakie Minerały wykorzystywane w warsztatach jubilerów są naturalne, a które są syntetycznymi odpowiednikami? Odpowiedź może zaskoczyć – przede wszystkim osoby, które nie znają się na wyrobie biżuterii.

Cyrkonie a kolczyki z kamieniami

Warto wspomnieć, że wiele surowców stosowanych do wyrobu kolczyków z kamieniami to kamienie sztuczne. Wśród nich najpierw należy wymienić cyrkonie, które powstają z itru i cyrkonu, zaś różne barwy zawdzięczają tego typu domieszkom, jak cer czy nikiel. Oprócz nich, kamieniami syntetycznymi okazują się również kryształki Swarovskiego – wytwarza się je ze specjalnego szkła.

Kolczyki z kamieniami naturalnymi

Złotnicy o wiele chętniej stosują jednak kamienie szlachetne. Najczęstsze to bez wątpienia topazy, które mogą przybierać barwy od błękitnych do różowych oraz nadzwyczaj twarde diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są także z bursztynu, turkusu oraz opalu. Wykorzystanie naturalnych minerałów zazwyczaj zwiększa koszty zakupu tego typu kolczyków. Dobrze jednak pamiętać, iż są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, aniżeli te zdobione sztucznymi materiałami.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]