Kolczyki kwiatuszki – nie tylko dla dziewczynek

Tutaj zamówisz kolczyki kwiatuszki

Kwiaty i ogólnie flora od dziesiątek lat są jednym z ulubionych motywów wykorzystywanych przez złotników. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest naprawdę wiele. Wśród najważniejszych wyliczyć warto bezapelacyjnie ogromne zróżnicowanie tego rodzaju motywów, które powoduje, iż biżuterię z kwiatami noszą zarówno przez kilkuletnie dzieci, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy nie wspomnieć także o przyciągającym wzrok wyglądzie, którym często cechują się kolczyki kwiatuszki tudzież inna biżuteria wykorzystująca wzory roślinne – ta wszak bardzo dobrze współgra zarówno ze stylizacją noszoną na co dzień, jak i luksusowymi, wyjściowymi kreacjami. Jak zatem wybierać kolczyki kwiatki, by dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – emaliowane lub inkrustowane kryształkami Swarovskiego

Kolczyki kwiatki mogą być naprawdę błyskotliwym uzupełnieniem każdej kreacji – niejednokrotnie okazują się nawet najważniejszym jej akcentem. Aby tak się jednak stało, trzeba je prawidłowo dopasować do konkretnej stylizacji. Jeśli idzie o kreacje wieczorowe albo te ubierane na oficjalne spotkania, najlepszym wyborem do nich będą bezsprzecznie kolczyki kwiatki wzbogacone kryształkami bądź kamieniami szlachetnymi. Kolczyki emaliowane będą natomiast prezentować się dobrze przy mniej uroczystych, powszednich stylizacjach. Zwróćmy również uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki inspirowanych wyglądem roślin najczęściej zakłada się na sztyfty. Oddzielną grupę stanowią kolczyki wytwarzane z dotychczas sporadycznie wykorzystywanych przez jubilerów materiałów, takich jak ceramika, tworzywa sztuczne lub drewno.

Nie tylko kolczyki kwiatki. Inne wzory roślinne

Będąc w dalszym ciągu w temacie kolczyków kwiatuszków, wypada zaznaczyć, iż kwiaty to nie jedyny motyw florystyczny, który zaskarbił sobie uznanie jubilerów oraz ich klientów. Dużym popytem cieszą się także wzory bazowane na sylwetce kłączy oraz liści. Nieco rzadziej spotykane – chociaż możemy natknąć się na nie u jubilerów – to kolczyki inspirowane kształtem owoców bądź całych roślinnych sylwetek.

Nasz adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]