Duży wybór wisiorków srebrnych

Zawieszki kupisz na wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest łatwe w obróbce, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, przez co możemy uszkodzić. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Silne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnej biżuterii bywają szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie wolno więc stosować ich do czyszczenia ozdób, a w czasie sprzątania bezwzględnie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne lub pierścionki.

Wisiorki srebrne – gdzie je trzymać?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wykładane od wewnątrz miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze znosi również styczność z wilgocią czy słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę lub się odkształci. Zanim schowamy parę przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką albo włożyć do foliowego worka.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra należy wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz specjalne preparaty. Do pielęgnacji srebrnej biżuterii powinniśmy używać miękkich ścierek – twarde mogą porysować powierzchnię.