Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz motoreduktory kątowe.
Motoreduktory to ogólnie mówiąc zintegrowane układy napędowe zbudowane z przekładni oraz silnika elektrycznego. Jak pracują motoreduktory i jak się je wykorzystuje? O tym przeczytasz w naszym wpisie.
Motoreduktory – jaka jest zasada ich działania
Motoreduktory pomagają wydajniej wykorzystać silniki elektryczne w roli napędu w wielu użyciach przemysłowych. Przy użyciu przekładni redukującej, duża prędkość obrotowa silnika zostaje zmniejszona nawet kilkusetkrotnie, przy jednoczesnym porównywalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Naturalnie sprawność przekładni w żadnym wypadku nie jest stuprocentowa, dlatego zawsze występuje drobna dysproporcja pomiędzy mocą wejściową i mocą wyjściową motoreduktora. W skład nierozłącznego zestawu jakim jest motoreduktor mogą również wchodzić inne części jak hamulce bądź sprzęgła. Niezaprzeczalnym atutem motoreduktorów jest fakt, że są to gotowe układy, które można bez problemu znaleźć w katalogu producenta tak, żeby ich parametry dokładnie pasowały do wymogów budowanego projektu. Konstruktorzy oszczędzają w ten sposób tygodnie, a niekiedy miesiące, na drobiazgowe wyliczenia i testy poszczególnych kompletów elementów. Zależnie od typu i konstrukcji przekładni, motoreduktory mogą być dedykowane do lekkich, umiarkowanych bądź dużych obciążeń, a także do krótkiego albo długiego okresu pracy.
Motoreduktor, w którym użyto przekładnię kilkustopniową, pozwala otrzymać niezmiernie wysoki zakres przełożeń, wynoszący nawet do kilku tysięcy.
Motoreduktory – jakie ich typy się wyróżnia?
Mimo, że motoreduktory mogą być składane z użyciem różnych rodzajów silników (AC, BLDC, DC czy szeregowych), rozróżnia się je ze względu na typ przekładni znajdującej się na ostatnim stopniu przełożenia. Tym samym wyróżnia się następujące motoreduktory:
– motoreduktory planetarne (wykorzystujące przekładnię planetarną),
– motoreduktory ślimakowe (wykorzystujące przekładnię ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (wykorzystujące przekładnię stożkową),
– motoreduktory płaskie oraz walcowe (wykorzystujące przekładnię walcową).
Nie ma raczej takiego sektor gospodarki, w którym nie dałoby się zastosować motoreduktora jako napędu. Czy to produkcja żywności, przemysł lub spedycja, dzięki motoreduktorom działają przeróżne automaty, jak linie bagażowe na lotniskach, dachy ruchome, wertykulatory czy wyciągi górskie. Duże spektrum ich rozmiarów, mocy oraz typów użytych w nich przekładni i silników przyczyniła się do tego, iż liczbę realnych zestawów, które dzisiaj mają w ofercie najpopularniejsi światowi producenci motoreduktorów, można wyrażać już nie w setkach czy tysiącach, lecz praktycznie w milionach.
Nasz adres:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa
Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail:
[email protected]