stacja czołowa

Jak działa stacja czołowa?

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To najważniejszy punkt, który skupia rozmaite urządzenia służące do prawidłowej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły tworzą razem płynnie pracującą całość. Sprawdźmy, z jakich elementów składa się stacja czołowa i w jakich miejscach z reguły jest używana.

Stacja czołowa – w apartamentowcach i pensjonatach

Stacja czołowa używana jest w modułach do odbioru kablówki – np. w hotelach, hostelach, szpitalach oraz przez operatorów telewizji kablowej. Rozprowadza ona informacje do poszczególnych odbiorników. Jednym z zasadniczych elementów tworzących stację czołową jest profesjonalna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Dedykowane aplikacje ułatwiają jej szybką konfigurację. Do szafki wchodzą rozmaite moduły – takie jak DTV AV2 czy DTV DM2/4.

Stacja czołowa – rozprowadza sygnał do końcowych odbiorców

Poszczególne moduły przeznaczone są do przetwarzania sygnałów różnego pochodzenia, na przykład satelitarnych i AV. Sygnał analogowy jest mniej doskonały niż cyfrowy – zdarzają się awarie w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą ogromne koszty. Wiele komponentów wchodzących w skład stacji czołowej wyposażona jest też w osobne wejścia USB, dzięki którym można dodać własny content. Sprawny system antenowy osiągamy poprzez połączenie rozmaitych części.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]