Do czego służy multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy kupisz na telmor.pl/Produkty/Multiswitche-optyka-multiswitchowa/Multiswitche-PREMU

Instalacje telekomunikacyjne obecne są już we wszystkich obiektach. O tym, czy określona sieć będzie odpowiednia, świadczy wiele cech. Musi rzecz jasna być niezawodna i gwarantować wysoką czytelność transmitowanych sygnałów, ale równie istotna okazuje się opcja swobodnego jej powiększenia. Zrobienie kolejnych połączeń nie może wiązać się z koniecznością wykonywania złożonych prac – przez to pozostali odbiorcy nie mogliby przecież przez określony czas uzyskać dostępu do usług. Szczęśliwie dostępne są urządzenia, dzięki którym skalowanie instalacji okaże się szybkie oraz bezproblemowe dla jej użytkowników – są to multiswitche kaskadowe, których użycie od kilku lat określone jest przepisami.

Jak jest zbudowany multiswitch kaskadowy?

Multiswitch kaskadowy umożliwia szybkie skalowanie sieci. Jest to boks z umieszczonymi na bokach gniazdami oraz wyjściami, do których mocowane są kable. Jeżeli niezbędne będzie powiększenie instalacji – między innymi wtedy, kiedy kolejny odbiorca wykupił do niej dostęp – wystarczy po prostu podłączyć nowy kabel. Multiswitch kaskadowy może mieć rozmaite liczby złączy dla odbiorców – najmniejsze moduły tego rodzaju mają osiem gniazd, ale w sprzedaży znajdziemy również multiswitche kaskadowe z szesnastoma, dwudziestoma czterema czy trzydziestoma dwoma złączami.

Multiswitch – który zastosować?

Jak nietrudno się domyślić, przy doborze multiswitcha kaskadowego najważniejsza okazuje się oczywiście ilość gniazd – dla niewielkich budynków nie musi przekraczać 8, ale w większych obiektach należy oczywiście wykorzystać urządzenia o wyższej liczbie gniazd. Niezwykle istotna jest także separacja pomiędzy wejściami a złączami – w ogromnej mierze rzutuje wszak na jakość sygnału. Dobre multiswitche kaskadowe oferują separację na poziomie 30 decybeli. Jest to istotne w szczególności w sieciach kablowych niektórych dostawców cyfrowych.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]