Sztabki złota – metoda dywersyfikacji portfela inwestycyjnego

Zamów sztabę złota na https://goldbroker.pl/sztabki-zlota/.

Przetrzymywanie pieniędzy na lokacie bądź po prostu odkładanie ich na koncie nie jest dzisiaj tak dochodowe jak jeszcze kilka lat temu. Niskie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i powszechniejsze zrozumienie, że nie zainwestowany kapitał przynosi zysku sprawiły, iż szukamy metod, które umożliwią naszym pieniądzom przynosić z czasem poboczny dochód. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większym zainteresowaniem cieszą się metale inwestycyjne, a zwłaszcza – złoto w sztabkach.

Złoto w sztabkach – dlaczego zainteresowanie tym kruszcem nie ulega zmianie?

Na początku wypada wyraźnie podkreślić, iż inwestycja pieniędzy w złoto w sztabkach to inwestycja na wiele lat. Złoto najczęściej opiera się mniejszym i większym zawirowaniom odczuwalnym w gospodarce, a wręcz niepewność polityczna oraz gospodarcza nieraz podwyższa jego wartość. Oczywiście można odnotować wahania w jego ceny, jednakże studiując jej historyczny wykres bez trudu daje się dostrzec, że z czasem idzie ona w górę. Dlaczego tak się dzieje? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu w aktywnym obiegu pozostaje niemalże bez zmian. Dawno temu był on środkiem płatniczym, w dzisiejszych czasach jest wykorzystywany w przemyśle, medycynie oraz elektronice, a także – w dalszym ciągu na ogromną skalę – w sztuce i jubilerstwie. Pomimo, że pozyskiwanie złota jest nieustające i w teorii powinno go być coraz więcej, recykling tego kruszcu zastosowanego przykładowo przy produkcji sprzętu elektronicznego (jak piloty do telewizorów czy też radia CB) jest w wielu przypadkach nierentowny, skutkiem tego popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, że w przyszłości ta tendencja się nie odwróci.

Sztabki złota – odlewane w wielu rozmiarach

Słuchając o lokacie środków w złote sztabki większa część osób natychmiast uzna, że to nie dla nich, przez wysoki koszt. Jednak sztabki złota są produkowane w rozmaitych rozmiarach, dlatego zasadniczo każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiejś części oszczędności w ten kruszec. Złoto można kupić już w sztabkach o wadze 1 g, 2 g czy 10 g. Takie malutkie sztabki są wręcz znakomite jako upominek. Zamożniejsi inwestorzy, mający większy kapitał raczej nabywają cięższe sztaby złota o wadze 50 g, 250 g, a także 1 kg. Należy jednakże mieć świadomość dwóch faktów. Po pierwsze, nie da się rozłupać odlanej sztabki przy ewentualnej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę nabywamy złoto zdecydowanie taniej. Zatem warto kupować sztabki złota o rozmaitym ciężarze bądź zdecydować się na kupno tzw. combibarów, które są od razu rozparcelowane na mniejsze sztabki.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]