internetowa wymiana walut, kantor online

Studiujesz lub pracujesz za granicą? Korzystaj z kantoru online

Jeszcze kilkanaście lat temu jedyną drogą wymiany waluty była transakcja w pobliskiej placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie wciąż spotkać można supermarketach oraz w galeriach handlowych! Aczkolwiek w ekspresowo przekształcającej się rzeczywistości, klienci zapragnęli wymieniać obcą walutę bez potrzeby wychodzenia z domu i ponosząc przy tym niższe wydatki, wskutek tego też utworzono kantory internetowe, które to umożliwiają.

Jak funkcjonuje kantor online?

Działanie kantoru internetowego jest równie proste jak kantoru stacjonarnego. Nabywca loguje się do serwisu na utworzony przez siebie profil, a potem wpłaca do swojego panelu kwotę, którą potrzebuje przewalutować. Zaletą kantorów wymiany walut online jest w szczególności to, iż transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut ma miejsce już w godzinach działania serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, zwykle z poprzedniego dnia. Kolejnym i niezwykle ważnym walorem kantorów internetowych są mniejsze spready aniżeli te proponowane przez kantory tradycyjne oraz banki. Przewalutowanie w tych drugich polskiego złotego (w zależności od indywidualnego cennika) może prowadzić do naliczenia spreadu w wysokości nawet 3-5%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready zazwyczaj nie wychodzą poza 2%. Kantory online świadczą także kilka dodatkowych usług lubianych przez użytkowników, np. posiadają opcję transakcji odroczonej realizowanej w ustalonym przez nabywcę terminie albo takiej, w której użytkownik zleca wymianę waluty po wyznaczonym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wówczas, kiedy podany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku).

Cenisz sobie niezależność w rozporządzaniu funduszami? Kantor internetowy jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla wszystkich doceniających komfort, a także znaczną wolność w rozporządzaniu swoimi funduszami. Korzystają z nich również osoby pracujące lub uczące się za granicą i kredytobiorcy spłacający pożyczki w walucie obcej. Jednak zanim postanowimy powierzyć swoje finanse kantorowi online, warto zbadać jego renomę oraz bezpieczeństwo, m.in. poprzez przeszukanie strony KNF, czy znajduje się on w jej wykazie instytucji płatniczych.