O systemach mass collect

Jesteś ciekawy na czym polega mass collect? Skieruj się tutaj.

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat. Opisujemy pokrótce, jak funkcjonuje mass collect i w jaki sposób ułatwia życie małym i dużym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie mass collect jest praktycznie rzecz biorąc dość proste. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który staje się tym samym jego identyfikatorem. Takie rozwiązanie jest użyteczne tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest ogromna ilość kontrahentów, a więc na przykład na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich działalnościach, gdzie wprowadzone jest płatności abonenckie (m.in. w klubach fitness). Należności wpływające w systemie mass collect kierowane są na wskazany rachunek firmowy, jednakże uprzednie przypisanie klientom niepowtarzalnych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jakim sposobem zrealizowali oni wpłatę (przelew z karty, tradycyjny przelew lub przelew pocztowy). Wykorzystanie mass collect przekłada się również na mniej czasochłonne księgowanie przelewów aniżeli podczas księgowania ręcznego, a jednocześnie na wyeliminowanie ewentualnych pomyłek nieraz przytrafiających w trakcie tego procesu.

Dlaczego opłaca się skorzystać z mass collect?

Choć usługa mass collect nie jest w tej chwili dostępna we wszystkich bankach (mają ją m.in. BNP Paribas i kilka banków spółdzielczych) wypada przeanalizować możliwość jej wdrożenia w firmie, nawet takiej, która co miesiąc wystawia mniej niż stu faktur. Zastosowanie mass collect łączy się wszak z kilkoma korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a więc kontrolowanie na bieżąco spływu opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką autorską aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Umożliwia ona nie tylko powiązanie z systemem mass collect banku, ale posiada również opcję wysyłania powiadomień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]