Kredyt gotówkowy – jak uniknąć problemów?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej wybieranych usług świadczonych przez banki. Nie ma w tym oczywiście nic zaskakującego, bo można pożyczyć w ten sposób już nieduże kwoty – w niektórych bankach najmniejsza suma kredytu gotówkowego to pięćset PLN. Może on także stać się formą pokrycia poważniejszych zakupów, ponieważ najczęściej jego maksymalna suma to nawet 100 000 złotych, jednak osoby o najwyższych zarobkach – na przykład prawnicy – mogą pożyczyć aż 500 000 PLN. Odsetki kredytu gotówkowego są zależne przede wszystkim od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co oprócz tego warto o nim wiedzieć?

Cechy kredytu gotówkowego

Jak możemy wywnioskować ze spotów reklamowych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych chętnych. Wniosek, jaki przedkładamy jest bezzwłocznie analizowany, przez co pieniądze otrzymujemy najwyżej po tygodniu, a dzięki niewielkim restrykcjom, mają szansę ubiegać się o niego nawet osoby z niedużymi zarobkami. To jednak nie oznacza, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, bo podobnie jak przy innych typach pożyczki, bank sprawdzi zdolność kredytową. Środki pozyskane korzystając z kredytu gotówkowego można wydać na każdy cel – zarówno na kupno akcesoriów RTV, jak i auta czy sfinansowanie wymarzonego urlopu.

Kredyt gotówkowy – zaufaj doradcy

Rozważając wzięcie kredytu gotówkowego, powinniśmy wiedzieć, iż łatwo wówczas o błędy, których efektem są zwykle ogromne finansowe kłopoty. Z tego powodu wybór oferty powinniśmy starannie przeanalizować, zwracając uwagę tak na odsetki, jak i inne wydatki – na przykład prowizję czy ubezpieczenie. Trafionym rozwiązaniem z pewnością będą więc usługi doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych możliwości, abyśmy mogli oddać go bez poważnych komplikacji.