Korekta nosa kwasem hialuronowym a operacja

Uzyskaj więcej informacji o modelowaniu nosa kwasem hialuronowym.

Jeszcze parę lat temu nawet niewielka modyfikacja kształtu nosa prowadziła do inwazyjnego zabiegu z wykorzystaniem skalpela. Dziś w licznych przypadkach można uniknąć operacji plastycznej, a to dzięki korzystaniu z alternatywnej procedury – modelowania nosa kwasem hialuronowym.

Czym odróżnia się modelowanie nosa kwasem hialuronowym od operacji plastycznej?

Z zastosowaniem kwasu hialuronowego w szybki i łatwy sposób można zniwelować niewielkie mankamenty, które nie wymagają wprowadzania zmian w tkance kostnej ani chrzęstnej nosa. Nie znaczy to natomiast, że rezultat takiego modelowania kształtu nosa jest ledwie widoczny! Korzystając z ostrzykiwania kwasem hialuronowym można uwydatnić cofniętą kolumienkę, poszerzyć nos, zlikwidować nieduży garbek lub jego asymetryczność. Takie korekty, chociaż zdają się nieznaczne, wyraźnie wpływają na całościową percepcję wyglądu twarzy. Godny podkreślenia jest fakt, iż zabieg korekcji nosa kwasem hialuronowym zależnie od obszaru ostrzykiwania, trwa maksymalnie trzydzieści minut i nie trzeba wykonywać wcześniej licznych badań, jak to ma obligatoryjnie miejsce przed operacją plastyczną. Ostrzykiwanie preparatem kwasu hialuronowego wykonuje się w znieczuleniu punktowym.

Czy istnieją przeciwwskazania do modelowania nosa kwasem hialuronowym?

To, że zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest nieinwazyjny nie oznacza, iż lekarz zakwalifikuje każdą osobę do jego przeprowadzenia. Zanim zostanie ustalona data zabiegu trzeba obligatoryjnie umówić się na konsultację ze specjalistą, który potwierdzi, że pacjent nie cierpi na choroby, stanowiące przeszkodą do wykonania zabiegu. To między innymi: reakcje alergiczne na substancje wykorzystane w preparacie, problemy z krzepnięciem krwi, stany zapalne tkanki skórnej w miejscu planowanych nakłuć, choroby autoimmunologiczne i ogólnoustrojowe, a u pań także karmienie piersią i ciąża.

Należy pamiętać, iż rezultaty zabiegu korekty nosa kwasem hialuronowym, tak jak pozostałe zabiegi estetyczne z zastosowaniem tej substancji, nie są stałe. Kwas hialuronowy jest z biegiem czasu naturalnie metabolizowany. Przeciętnie efekty utrzymują się od 6 do 12 miesięcy po wykonaniu modelowania.

Nasz adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]